Van'da yoğun kar yağışı | 24 Nisan 2024İmar Haber

24 Nisan 2024 - 14:52

Van’da yoğun kar yağışı

VAN’DA SABAH SAATLERİNDE BELLİ ARALIKLARLA YAĞAN VE ÖĞLE SAATLERİNDE ETKİSİNİ ARTIRAN YOĞUN KAR YAĞIŞI KENTİ KISA SÜREDE ETKİSİ ALTINA ALDI.

Van’da yoğun kar yağışı
Son Güncelleme :

23 Aralık 2020 - 14:00

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/vanda-yogun-kar-yagisi/43873/" title="facebook">

Van’da aralıklarla yağan ve öğle saatlerinde yoğunlaşan kar yağışı kenti kısa sürede etkisi altına aldı.

Hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalacağı Van’da sabah saatlerinde aralıklarla kar yağışı etkili oldu. Öğle saatlerinde kent merkezinde etkisini artıran kar yağışı, yüksek kesimleri tamamen beyaza bürüdü.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünce Van’ın kuzeyinde, Hakkari, Muş ve Bitlis çevrelerinde yağışların kuvvetli olması beklendiği belirtilerek, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte gün boyunca yer yer pus ve sis hadisesi olacağından dolayı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Öğle saatlerinde etkisini artıran kar yağışına yakalanan vatandaşlar, bu yıl Van’da kar yağışının geç yaşandığını belirtti. Türkiye genelinde kuraklığın konuşulduğu şu günlerde Van’da karın yağmasının sevindirici olduğunu ifade eden vatandaşlar, yağışın tarım arazilerinin ve yer altı suları açısından önemli olduğunu kaydetti.

372 yerleşim yeri yoluyla birlikte Van-Bahçesaray karayolu da ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.