Yaralı kediye belediye şefkat eli uzattı | 17 Temmuz 2024İmar Haber

17 Temmuz 2024 - 16:18

Yaralı kediye belediye şefkat eli uzattı

AKSARAY BELEDİYESİ, VATANDAŞLARIN İHBARI ÜZERİNE SEBEBİ BELİRSİZ OLARAK YARALANMIŞ YAVRU BİR KEDİYE SAHİP ÇIKARAK HAYVAN BARINAĞINDA BAKIM VE TEDAVİSİNİ BAŞLATTI.

Yaralı kediye belediye şefkat eli uzattı
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 16:01

108 views

Aksaray Belediyesi, vatandaşların ihbarı üzerine sebebi belirsiz olarak yaralanmış yavru bir kediye sahip çıkarak hayvan barınağında bakım ve tedavisini başlattı.

Aksaray Belediyesi çağrı merkezi üzerinden gelen talepler doğrultusunda harekete geçen belediye ekipleri ön ayaklarından yaralanmış yavru kediye ulaştı. Yaralı kedi Hayvan Rehabilitasyon Merkezine getirilerek veteriner hekimlere teslim edildi. Yaralı kediye tedavisinin ardından yiyecek ve mama verildi. Aksaray Belediyesine ait Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinde her yıl binlerce sokak hayvanının bakım ve tedavi işlemleri yapılıyor. Tedavileri sonrası kısırlaştırılan ve küpeleme yapılan hayvanlar, sahiplenilmesi için gerekli işlemler gerçekleştiriliyor. Modern ve hijyenik hayvan barınağında sokak hayvanlarına sıcak bir ortam da yaşama imkânı sunuluyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına karşı vatandaşları bilinçli olmaya davet etti. Vatandaşların bu tür durumlarla karşılaşmaları halinde belediye çağrı merkezine ihbarlarda bulunmalarını istedi. Başkan Dinçer, yaralı sokak kedisine başlatılan tedavi ile ilgi yaptığı açıklamada, “Merhamet etmeyene merhamet edilmez” diyerek vatandaşları duyarlı olmaya davetti.