Yeni yılın ilk buzağılarına korona aşısını bulan Türk çiftin isimlerini verdi | 22 Nisan 2024İmar Haber

22 Nisan 2024 - 15:08

Yeni yılın ilk buzağılarına korona aşısını bulan Türk çiftin isimlerini verdi

SİNOP’TA UZUN YILLARDIR KÖYÜNDE HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN BİROL YILMAZ’IN (53), BİR TANESİ 10 GÜNLÜK DİĞERİ 3 GÜNLÜK İKİ TANE BUZAĞISI DÜNYAYA GELDİ. YILMAZ BUZAĞILARINA BAŞARILARIYLA GURUR DUYDUĞU UĞUR ŞAHİN VE ÖZLEM TÜRECİ’NİN İSİMLERİNİ VERDİ. KORONA VİRÜSÜ AŞISINI BULAN ÇİFTİ BU ŞEKİLDE ONURLANDIRAN YILMAZ, BUZAĞILARININ KENDİSİNE UĞURLU GELDİĞİNİ AŞININ DA PANDEMİNİN BİTMESİ İÇİN UĞURLU GELECEĞİNİ BELİRTTİ.

Yeni yılın ilk buzağılarına korona aşısını bulan Türk çiftin isimlerini verdi
Son Güncelleme :

04 Ocak 2021 - 11:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/yeni-yilin-ilk-buzagilarina-korona-asisini-bulan-turk-ciftin-isimlerini-verdi/51193/" title="facebook">

Sinop’ta hayvancılık yapan bir vatandaş yeni yılda doğan buzağılarına korona aşısını bulan Türk çiftin isimlerini verdi.

Sinop’ta uzun yıllardır köyünde hayvancılıkla uğraşan Birol Yılmaz’ın (53), bir tanesi 10 günlük, diğeri 3 günlük iki tane buzağısı dünyaya geldi. Yılmaz buzağılarına başarılarıyla gurur duyduğu Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin isimlerini verdi. Korona virüsü aşısını bulan çifti bu şekilde onurlandırdığını belirten Yılmaz, buzağılarının kendisine uğurlu geldiğini, aşının da pandeminin bitmesi için uğurlu geleceğine inandığını belirtti.

Birol Yılmaz, “2 tane buzağım doğdu. Bir tanesi 2020’nin son günleri, bir tanesi de 2021’de. Adlarını Uğur ve Özlem koydum. Türk bilim adamları korona virüsü aşısını bulduğu için onlardan esinlendim. O yüzden isimlerini öyle koydum. Onlarla gurur duyduk. Türk bilim insanın aşı bulmasından gurur duyduk. İnşallah devamı gelecek. Onlar da bizim gibi çiftçilerin evlatları. Çiftçilerden de böyle bilim insanı yetişebileceğini dünyaya gösterdiler. Buzağımız bize uğurlu geldi, inşallah bu Türk bilim insanlarının bulduğu aşıda pandemiye uğurlu gelecek” dedi.