Yozgat'ta Sigaraya İçmek Yasak! | 16 Haziran 2024İmar Haber

16 Haziran 2024 - 17:25

Yozgat’ta Sigaraya İçmek Yasak!

Yozgat Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile şehir merkezinde yürüme mesafesi esnasında maskelerin indirilerek sigara içilmesine yasak getirdi. Yozgat şehir merkezinde getirilen yürüyüş mesafesinde sigara içme yasağının ilçelerde de uygulamaya konulabileceği belirtildi.

Yozgat’ta Sigaraya İçmek Yasak!
Son Güncelleme :

09 Ekim 2020 - 15:49

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/yozgatta-sigaraya-icmek-yasak/21638/" title="facebook">

Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, korona virüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma, hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri, olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar, önlemler belirlendi.