Yüksekova'da yürekleri ısıtan görüntü | 27 Şubat 2024İmar Haber

27 Şubat 2024 - 09:25

Yüksekova’da yürekleri ısıtan görüntü

HAKKARİ’NİN YÜKSEKOVA İLÇESİNDE SOĞUK HAVALARDAN DOLAYI BİR KÖPEĞİNİN ÜZERİNE ÖRTÜLEN BATTANİYE GÖRENLERİN YÜREKLERİNİ ISITTI.

Yüksekova’da yürekleri ısıtan görüntü
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 12:45

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/yuksekovada-yurekleri-isitan-goruntu/30585/" title="facebook">

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde soğuk havalardan dolayı bir köpeğinin üzerine örtülen battaniye görenlerin yüreğini ısıttı.

Yüksekova ilçesinde günlerdir etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken, sokakta yaşayan hayvanları da etkiledi. Şemdinli yolu üzerinde iş yeri bulunan bulunan Şevket Engin adlı esnaf, soğuktan üşüyen köpeğin üzerine serdiği battaniye ile yürekleri ısıttı. Yüksekova Sokak Hayvanları Barındırma ve Koruma Derneği Başkanı Cebrail Çelik, “Öncelikle esnaf arkadaşımızı bu davranışından dolayı tebrik ederim. Yüksekova halkı bu esnaf arkadaşımızın yaptığı nazik olaydan dolayı sahiplenme veya evimizde bulunan fazla battaniye, yemek arttıklarımızı sokak köşelerine bırakırsak hayvanlarımız ne üşür nede aç ve susuz kalır. Bunun için canı gönülden bu soruna elbirliğiyle tüm Yüksekova sakinleri desteğini vereceğine inanarak saygı ve sevgilerimi derneğimiz adına sunuyorum’’ dedi.