Zabıta ekipleri yağ yakım denetimi yapıldı | 21 Şubat 2024İmar Haber

21 Şubat 2024 - 05:00

Zabıta ekipleri yağ yakım denetimi yapıldı

DÜZCE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, HAVA KİRLİLİĞİNİN ARTMASINA SEBEP OLAN ATIK YAĞ VE LASTİK YAKIMI İLE İLGİLİ OLARAK SANAYİ SİTELERİNDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.

Zabıta ekipleri yağ yakım denetimi yapıldı
Son Güncelleme :

26 Aralık 2020 - 21:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/zabita-ekipleri-yag-yakim-denetimi-yapildi/45563/" title="facebook">

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hava kirliliğinin artmasına sebep olan atık yağ ve lastik yakımı ile ilgili olarak sanayi sitelerinde denetim gerçekleştirdi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin artması ve kalitesinin düşmesinin nedenlerinin bulunarak çözüme kavuşturulması noktasında kararlılığı sürdürüyor.

“Temiz Çevre, Temiz Düzce” mottosuyla başlatılan kampanya ile halk sağlığı için önem arz eden denetimler her geçen gün sıkılaştırılarak yapılıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, sanayi sitelerinde ısınma amacıyla yakılan lastik ve atık yağ denetimi yaptı. Atık yağlar ve lastiklerin yakılmasının hava kirliliğini yüzde 21 ile 26 oranında olumsuz etkilemesinin açıklanmasının ardından bu olumsuzluğun önüne geçmek için ekipler, denetimlerini daha da yoğunlaştırdı.

Düzce genelindeki tüm sanayi sitelerindeki dükkânları tek tek gezen ekipler, denetimler sonucunda yağ veya lastik yakan esnaflara cezai işlem uygulanacağına dair uyarılarda bulundu.

Ekipler, denetimlerini yaparak esnafların hem çevre sağlığını hem de kendi sağlıklarını düşünerek bu konuda özel hassasiyet göstermeleri hususunda bilincin oluşması gerektiğine dikkat çekerek ayrı çaba sarf ediyor.