Akhisar Belediyesinden Efendi Camisi'ne onarım çalışması | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 03:43

Akhisar Belediyesinden Efendi Camisi’ne onarım çalışması

AKHİSAR’DA OCAK VE ŞUBAT AYLARINDA MEYDANA GELEN DEPREMLERİN ARDINDAN HASAR GÖREN EFENDİ CAMİSİ’NİN ONARIMI AKHİSAR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILIYOR.

Akhisar Belediyesinden Efendi Camisi’ne onarım çalışması
Son Güncelleme :

01 Aralık 2020 - 12:50

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/akhisar-belediyesinden-efendi-camisine-onarim-calismasi/27920/" title="facebook">

Akhisar’da ocak ve şubat aylarında meydana gelen depremlerin ardından hasar gören Efendi Camisi’nin onarımı Akhisar Belediyesi tarafından yapılıyor.

Ocak ve şubat ayında deprem afetiyle sarsılan Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinin bağlı mahallelerinde çok sayıda yapı hasar görürken Efendi Camii’nin de minaresi hasar gördü. Minaredeki hasarlı bölümün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yıkılmasının ardından cami yeniden ibadete açıldı. Yıkılan minare için harekete geçen Akhisar Belediyesi onarım çalışması başlattı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Depremler sebebiyle hasar gören Efendi Camii’mizin minaresinde onarıma başladık. En yakın sürede eskisi gibi olacak” ifadelerini kullandı.