Büyükşehir, kent mobilyalarını atölyelerinde üretiyor | 21 Mayıs 2024İmar Haber

21 Mayıs 2024 - 15:37

Büyükşehir, kent mobilyalarını atölyelerinde üretiyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜRSU’DAKİ ATÖLYELERİNDE KENT MERKEZİNDE VE 19 İLÇEDE İHTİYAÇ DUYULAN KENT MOBİLYALARINI KENDİSİ ÜRETEREK BELEDİYE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLIYOR.

Büyükşehir, kent mobilyalarını atölyelerinde üretiyor
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 12:35

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buyuksehir-kent-mobilyalarini-atolyelerinde-uretiyor/25195/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gürsu’daki atölyelerinde kent merkezinde ve 19 ilçede ihtiyaç duyulan kent mobilyalarını kendisi üreterek belediye bütçesine katkı sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı Gürsu’daki atölyelerinde ihtiyacı olan kent mobilyasının üretimini kendi yapıyor. Kent mobilya grupları ahşap ve demir atölyelerinde tecrübeli ustaların elinden çıkıyor. Atölyelerde, bank, pergola, ahşap ve demir çit, çocuk oyun grubu, masa, sandalye, kapı ve güvenlik kulübesi üretimi gerçekleştiriliyor.

19 ilçeye gönderiliyor

Büyükşehir personelleri tarafından el işçiliği ile üretilen ürünler hem belediyeye tasarruf, hem de ekonomiye katkı sağlıyor. Gürsu atölyelerinde kent merkezi ve 19 ilçede ihtiyaç duyulan kent mobilyaları özenle üretilerek talep edilen bölgelere gönderiliyor. Okul ve camilere, muhtarlıklara, resmi kurumlara kamelya, bank, piknik masası, kondisyon grubu, çocuk oyun grubu imalatı ve montajı gerçekleştiriliyor.