Büyükşehir su depolarını yeniliyor | 28 Şubat 2024İmar Haber

28 Şubat 2024 - 21:27

Büyükşehir su depolarını yeniliyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZ DIŞINDA KALAN 14 İLÇEDE BULUNAN İÇME SUYU DEPOLARINI YENİLİYOR. 2019 MART AYINDAN BU YANA TOPLAM 130 ADET İÇME SUYU DEPOSUNDA İZOLASYONDAN BOYAYA BİR DİZİ TADİLAT İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TADİLATI DEVAM EDEN 35 DEPO İLE BİRLİKTE 165 FARKLI NOKTADA YENİLEME İŞLEMİ TAMAMLANMIŞ OLACAK.

Büyükşehir su depolarını yeniliyor
Son Güncelleme :

08 Aralık 2020 - 13:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/buyuksehir-su-depolarini-yeniliyor/32626/" title="facebook">

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü merkez dışında kalan 14 ilçede bulunan içme suyu depolarını yeniliyor. 2019 Mart ayından bu yana toplam 130 adet içme suyu deposunda izolasyondan boyaya bir dizi tadilat işlemi gerçekleştirildi. Tadilatı devam eden 35 depo ile birlikte 165 farklı noktada yenileme işlemi tamamlanmış olacak.

Antalya’nın 14 ilçesinde kimi yayla evlerine, kimi kalabalık merkez mahallelere hizmet veren çeşitli kapasitelerdeki 1200 adet içme suyu deposunun bakım, onarım ve tadilatları yapılıp gerekli modernizasyonları sağlanıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından işletilen depolarda rutin kontroller, periyodik temizlik, klorlama gibi faaliyetler sürdürülüyor. ASAT bünyesindeki İşletmeler Dairesi Başkanlığı gözetiminde başlatılan çalışma ile çoğu İl Özel İdare zamanından kalan ve yıpranan içme suyu depolarında kapsamlı bir tadilat yürütülüyor.

Tüm depolar modernize edilecek

2019 Mart ayından bu yana toplam 130 adet içme suyu deposu elden geçirilerek izolasyondan boyasına kadar tüm tadilat işlemleri yapıldı ve yenilendi. Aynı sözleşme kapsamında halen tadilatı devam eden 35 depo ile birlikte 165 farklı noktada yenileme işlemi tamamlanmış olacak. Antalya genelinde hizmet veren tüm içme suyu depolarının bakım, onarım ve tadilatları yapılıp gerekli modernizasyonları 2023 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Yeni depolar inşa ediliyor

Depoların tadilatı ve yenilenmesi gerek yapıların ekonomik ömrünü uzun tutmak, gerekse vatandaşa sağlıklı ve hijyenik koşullarda su sağlamak açısından önem taşıyor. Aynı zamanda yapılardaki yıpranmaya bağlı olarak gelişen kayıp su miktarının önüne geçiyor. ASAT, artan nüfus ve yerleşim özelliklerini göz önüne alarak yeni depoların inşasını da sürdürüyor.