Darıca bu yıl yeşile doydu | 21 Nisan 2024İmar Haber

21 Nisan 2024 - 20:37

Darıca bu yıl yeşile doydu

DARICA BELEDİYESİ BU YIL İLÇE GENELİNDE 5 ADET YENİ PARK VE 5 ADET YENİ SEMT SAHASI İNŞA EDERKEN YAKLAŞIK 51 BİN ADET ÇİÇEK DİKİMİ VE YAKLAŞIK 23 BİN METREKARE ALANDA ÇİM SERİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Darıca bu yıl yeşile doydu
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 13:40

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/darica-bu-yil-yesile-doydu/44506/" title="facebook">

Darıca Belediyesi bu yıl ilçe genelinde 5 adet yeni park ve 5 adet yeni semt sahası inşa ederken yaklaşık 51 bin adet çiçek dikimi ve yaklaşık 23 bin metrekare alanda çim serimi gerçekleştirdi.

Darıca Belediyesi, ilçe genelinde 2020 yılı içerisinde hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan toplam 108 parkta düzenli olarak bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirirken bir yandan da Darıca’yı yeşil alanlarla donatmak için çalıştı. Farklı mahallelerde 5 adet yeni semt sahası ve 5 adet yeni park inşa eden Darıca Belediyesi, ayrıca yaklaşık 51 bin adet çiçek dikimi ve yaklaşık 23 bin metrekare alanda da çim serimi gerçekleştirerek yeşil alanların sayısını arttırdı.

Doğayı ve yeşili önemsediklerini ve bu doğrultuda daha huzurlu bir kent için çalıştıklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “2020 yılını her alanda hizmet odaklı geçirdik. Bu kapsamda doğaya ve yeşile özellikle ağırlık verdik. Parkları sadece vakit geçirilen alanlar olarak görmüyor bir yaşam alanı olarak planlıyoruz. İlçe genelinde farklı noktalarda inşa ettiğimiz ve yenilediğimiz parklarda hem çocuklarımızı hem de ailelerimizi düşünüyoruz. Bu doğrultuda yeni nesil parkları da hayata geçiriyoruz. İçerisinde çocuk oyun grupları, fitness aletleri ve yürüyüş yollarının yer aldığı parklarımız bitki ve ağaç çeşitleriyle de vatandaşlarımıza güzel vakit geçirme imkanı sunuyor. Engelli kardeşlerimizi de unutmadığımız parklar, hem çocuklara, hem gençlere hem de ebeveynlere hitap edecek şekilde tasarlanıyor”. dedi.