Gaziemir'in festival alanı yeni yüzüne kavuşuyor | 15 Temmuz 2024İmar Haber

15 Temmuz 2024 - 06:31

Gaziemir’in festival alanı yeni yüzüne kavuşuyor

GAZİEMİR BELEDİYESİ; FESTİVAL, KONSER VE MİLLİ BAYRAM KUTLAMALARI GİBİ AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPAN 5 DÖNÜM BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ FESTİVAL ALANINI YENİLİYOR.

Gaziemir’in festival alanı yeni yüzüne kavuşuyor
Son Güncelleme :

26 Kasım 2020 - 11:20

83 views

Gaziemir Belediyesi; festival, konser ve milli bayram kutlamaları gibi açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapan 5 dönüm büyüklüğündeki festival alanını yeniliyor.

Gaziemir’in adının dünyada duyulmasını sağlayan Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliğinin düzenlendiği festival alanı yenileniyor. Milli bayram kutlamaları, tiyatro, konser, sinema gösterimi gibi açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapan alanda, zemin rehabilitasyonu yapılıyor. Gaziemir Belediyesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında alanın; drenaj sistemi, otomatik sulama sistemi ve çimleri yenileniyor.

Öte yandan, Gaziemirli vatandaşların yaz aylarında buluşma noktaları arasında yer alan alanın yıpranan çimleri kaldırıldı. Çalışmalar kapsamında, kullanım süresi dolduğu için verimli çalışmayan drenaj sistemi ve otomatik sulama sistemi de yenileniyor. Alanda yürütülen alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından çim serim işlemine başlanacağı, çim seriminin tamamlanmasıyla festival alanının yeni yüzüyle vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.