İnegöl Belediyesi vatandaşının yanında | 20 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 08:09

İnegöl Belediyesi vatandaşının yanında

PANDEMİ SÜRECİNDE BÜTÜN İMKANLARIYLA VATANDAŞININ YANINDA OLAN İNEGÖL BELEDİYESİ, ÖZELLİKLE KARANTİNADA OLAN VE İHTİYACINI KARŞILAYACAK KİMSESİ OLMAYAN VATANDAŞLAR İÇİN DE SEFERBERLİK BAŞLATTI. OLUŞTURULAN BİR EKİPLE VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARININ GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR.

İnegöl Belediyesi vatandaşının yanında
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 12:05

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/inegol-belediyesi-vatandasinin-yaninda/27156/" title="facebook">

Pandemi sürecinde bütün imkanlarıyla vatandaşının yanında olan İnegöl Belediyesi, özellikle karantinada olan ve ihtiyacını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlar için de seferberlik başlattı. Oluşturulan bir ekiple vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yapılıyor.

Bütün dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde özellikle son dönemlerde artış gösteren covid-19 vakaları, bir dizi kısıtlamaları da beraberinde getirdi. Vaka artışındaki yoğunlukla birlikte karantinaya alınan vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında da İnegöl Belediyesi tedbirlerini aldı. Her konuda vatandaşının yanında olan İnegöl Belediyesi, bu süreçte bir ekip oluşturarak karantinada olan ve ihtiyacını karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlar için de seferberlik başlattı.

Kendisi de bir süredir evinde tedavi altında bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, süreci online görüşmeler ile uzaktan yönetiyor. Bu kapsamda sık sık sosyal medya üzerinden de vatandaşlara çağrılar ve duyurular yapan Başkan Taban, karantinadaki vatandaşların da her zaman yanında olduklarını, Çözüm Merkezi’nin 24 saat boyunca gelen talepleri karşılamak üzere hazır beklediğini kaydetti. Taban, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İnegöl Belediyesi olarak pandemi sürecinin en başından bu yana her an vatandaşımızın yanında, hizmetinde olduk. Bundan sonra da bu anlayışla tüm gayretimizle vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Gelinen noktada vakalardaki yoğunluk ve karantina sayılarının artmasıyla karantinadaki vatandaşlarımızın özellikle ihtiyaçlarını giderecek yakınları bulunmayan vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarını karşılamak adına ekibimizi oluşturduk. 153 Çözüm Merkezi hattımızı ya da 0 530 157 30 00 no’lu WhatsApp hattımızdan vatandaşlarımızın taleplerini almaya başladık. Ben bu vesileyle tüm hastalarımıza rabbimden acil şifalar diliyorum.”