Saruhanlı'ya 98 araçlık ikinci otopark yapıldı | 19 Mayıs 2024İmar Haber

20 Mayıs 2024 - 02:57

Saruhanlı’ya 98 araçlık ikinci otopark yapıldı

SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ BİLGİN, İLÇEDEKİ OTOPARK SORUNUNA ÇÖZÜM SAĞLAMAK AMACIYLA, GEÇTİĞİMİZ YILLARDA YIKILAN MİLLİ EGEMENLİK İLKOKULU BAHÇESİNİ 98 ARAÇLIK OTOPARKTA DÖNÜŞTÜRDÜKLERİNİ BİLDİRDİ.

Saruhanlı’ya 98 araçlık ikinci otopark yapıldı
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 12:25

Google News Google News href="http://www.facebook.com/share.php?u=https://www.imarhaber.com/saruhanliya-98-araclik-ikinci-otopark-yapildi/27178/" title="facebook">

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçedeki otopark sorununa çözüm sağlamak amacıyla, geçtiğimiz yıllarda yıkılan Milli Egemenlik İlkokulu bahçesini 98 araçlık otoparkta dönüştürdüklerini bildirdi.

Saruhanlı Belediyesi tarafından ilçeye 98 araçlık yeni otopark kazandırıldı. Yıkılan Milli Egemenlik İlkokulu bahçesine yapılacak otopark ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Bilgin, Saruhanlı’nın her geçen gün büyüyüp geliştiğini, buna bağlı olarak ilçe merkezinde otopark sıkıntısı ortaya çıktığını belirtti. İlçedeki boş alanları değerlendirdiklerini ifade eden Bilgin, bu kapsamda yıllardır kullanılmayan Milli Egemenlik İlkokulu bahçesini otoparkta dönüştürdüklerini kaydetti.

Bu sayede Saruhanlı’daki otopark sorununa bir nebze olsun çare olmayı amaçladıklarını ifade eden Bilgin, “İlçemizde Hükümet Konağı’nın karşısında yıllardır kullanılmayan alanı otoparka dönüştürdük. Bu bölgede 5’i engelli aracı park yeri olmak üzere toplam 98 adet park alanımız oldu. Böylelikle hem atıl halde ki alanı değerlendirmiş olduk. Hem de otopark sıkıntısını hafifletmiş olduk. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Saruhanlı Belediyesi, mülkiyeti Manisa Büyükşehir Belediyesine ait olan ancak bir kaç yıldır atıl halde bulunan PTT binası önündeki alanı da geçen yıl otoparka dönüştürmüştü.